N E F E S

Sara Oktay’ın Nefesinle Tanış Nefes Koçluğu programını tamamladığımdan beri çeşitli stüdyolarda nefes dersleri ve bireysel nefes seansları veriyorum.

Nefes yolculuğumdan bahsettiğim yazımı buradan okuyabilirsiniz. Geçmiş nefes derslerimin temaları ve metinleri instagram hesabımdan görülebilir.

Peki nedir Nefes Dersi? Nefesinle Tanış yöntemiyle kurgulanmış bir saatlik dersin ilk 40 dakikası boyunca kolay ve herkesin yapabileceği hareketlerin içinde kendi nefesimizle dalgalanıyoruz. Sonra sakince oturup o nefesli hareketlerin bizi dinginleştirmesini izliyoruz ve en son 10 dakika derin gevşemede yerlere serilip bize nasıl iyi geliyorsa öyle yatıyoruz. Etkisini de genellikle hemen hissediyoruz! 

Neden Nefes Dersi? Nefesi çoğu zaman “otomatikman” alıyoruz ve veriyoruz. Bu kendiliğinden nefeslerin derinliğini ve verimliliğini bedendeki diyaframların, kasların, dokuların ve zihnin durumu belirliyor. Yani her nefeste 2 birim oksijen almak var, 20 birim oksijen almak var. Ve bedenin temel yakıtı oksijen! Dahası, aldığımız oksijeni bedende gönderebildiğimiz (ve gönderemediğimiz) bölgeler ne kadar esnek, rahat, endişeli ya da öfkeli olduğumuzu da belirliyor- nefes zihni ve duyguları doğrudan etkiliyor. Nefes dersi tüm bunları farketmek ve değiştirmek için bir davet. 

Bireysel nefes seansları nefesinizi genişleterek ve derinleştirerek fiziksel sağlığınızı iyileştirmesinin yanında, kişisel yolculuğunuzda ilerlemeniz için size destek olur. Kişiye özel yöntemlerin uygulandığı bireysel seanslar için lütfen iletişime geçin.